İletişim Bilgileri

AYAT PLASTİK PALET-MENHOL KAPAĞI LTD.ŞTİ E-MAĞAZASI

  • Yetkili Kişi: gurel gurcan
  • Telefon numarası: +90 (216) 44-40-44
  • Adres: MUSTAFA BAKAR SOKAK NO:21, TUZLA, İstanbul, 34940, Türkiye

Sitedeki güncellemeler
Bozdoğan Buharkent Çine Didim Germencik İncirliova Karacasu   PLASTİK PALET FİRMALARI  02164829434

Bozdoğan Buharkent Çine Didim Germencik İncirliova Karacasu PLASTİK PALET FİRMALARI 02164829434

PLASTİK PALET ÜRETİMİ VE SATIŞI 0216 482 94 34 0543 911 49 20
stokta var
1 TL
Satın Al
İletişim Bilgileri
  • Yetkili Kişi: gurel gurcan
  • Telefon numarası: +90 (216) 44-40-44
  • Adres: MUSTAFA BAKAR SOKAK NO:21, TUZLA, İstanbul, 34940, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

Sanayide en çok kullanılan malzemelerden biri olan sevk paletleri için ağaç yerine alternatif malzeme ve ürün arayışı tüm dünyada devam etmektedir. Sektörde %90 oranında çam ağacından yapılmış ahşap paletler kullanılmakla birlikte piyasada plastik paletler ve muhtelif malzemelerden yapılmış ürünler de bulunmaktadır. Ahşap paletler, yurt dışına ihracatlarda böceklerden arındırılmalı ve ısıl işleme tabi tutulmalıdır. Bu işlem, ilaçlama ve ısıl işlemden geçme gerektiren pahalı bir prosedürdür. Ahşap paletler tamir edilebilir ve ucuzdur. Ancak kolay kırılır, sıvıdan etkilenir, çürür ve buna bağlı olarak ömrü kısadır. Ayrıca ahşap palet üretebilmek için milyonlarca ağaç kesilmekte, doğaya çok büyük zararlar verilmektedir.
Plastik paletler ise dinamik ve statik kapasiteleri daha yüksek olmakla birlikte, kırılgandır, dönüşüm sayısı silikopolimer paletlerle karşılaştırılamayacak kadar azdır. Ayrıca, yoğunluğu, ahşap paletlerin yoğunluğundan farklı olduğu için, forklift ile taşıma esnasında ahşap paletlerden daha kaygan ve iş güvenliği kurallarına göre de uyumsuzdur. Bununla birlikte Euro Standartlarındaki plastik paletler ahşap ve silikopolimer paletlere göre daha pahalıdır.
Dolaşım ( Git-Gel ) sayısı plastik ve ahşap paletlere göre en az 20 kat fazladır.
Tamir/Tadil gerektirmez, ambalaj maliyetinizi düşürür.
Darbelere karşı mukavimdir
Yüksek mukavemetinden dolayı çok fazla yük taşıyabilir.
Deterjan, Petrol gibi kimyasallara dayanıklıdır.
Islandığında bozulmaz ve çürümez. Açık alanda stoklanabilir.
Her türlü deterjan, çamaşır suyu, dezenfektan, kimyasalla ve buharla yıkanabilir.
Yurtdışına ihracatlarda ilaçlama ve ısıl işlem prosedüründen ( ISPM 15 ) geçmeleri gerekmez.
Kullanıldığında doğaya, çevreye ve ekolojik sisteme çok büyük yarar sağlamaktadır.
Çevre yararı Silikopolimer paleti kullanan firma tarafından reklam kampanyası olarak kullanılabilinir ve firma imajını tüketiciler karşısında yükseltir.
Atık Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’nce “ Ürünlerini ambalajlı olarak piyasaya sürenler, bu ürünlerin kullanımı sonucu ortaya çıkan ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanmasını, ayrılmasını, geri dönüşümünü ve geri kazanımını sağlamak ve bu amaçla yapılacak harcamaları karşılamakla yükümlüdürler.” Silikopolimer paleti kullanan firma ve Ekopolimer arasında yapılacak anlaşma ile firma bu yükümlüğünü nün yerine gelmesi için aracı kuruluşlara ayrıca para ödemesi yapmaz ve çok ciddi bir masraftan kurtulur.
800 mm x 1200 mm ,1000 mm x 1200 mm , 1100 mm x 1100 mm
Adetli siparişlerinizde size özel tasarım ve ölçülerde üretim yapılabilir.
Palet ağırlığı:
25 – 40 KG
Hareket Halinde
( Dinamik )Taşıma Kapasitesi:
+ 1500 KG
Sabit Halde
( Statik ) Taşıma Kapasitesi:
+ 3000 KG
DİĞER PALETLERLE KARŞILAŞTIRMA TABLOSU
SİLİKOPOLİMER
AHŞAP
PLASTİK
DOLAŞIM SAYISI

+


TAMİRAT GEREKTİRMEZ

+


DARBE MUKAVEMETİ
+

+

YÜK TAŞIMA KAPASİTE

+


FİYAT
+

+

KİMYASALLARA DAYANIM

+

+
ISLANMADA BOZULMA

+

+
YIKANMA

+

+
ISPM 15 GEREKTİRMEZ

+

+
ÇEVRECİ ÜRÜN

+


REKLAM

+


ATIK AMBALAJ YÖNETMELİK

+


TOPLAM
12 +
2 +
4 +
Hızla gelişen teknoloji, insanlığa her gün yepyeni ürünler ve hizmetler sunmaktadır. Daha dün olamaz dediğimiz bir çok yenilik hayatımızdaki yerini almakta, insanlık bilgi çağını bütün yönleri ile yaşamaktadır. Geleneksel ürünler yerlerini hızla, daha ekonomik, daha uzun ömürlü, daha estetik ve kullanışlı ürünlere bırakmaktadır.

Ayat ltd olarak uzun süredir devam eden ar-ge çalışmaları sonucunda, SİLİKOPOLİMER teknolojisini sizlerin kullanımına sunduk. Doğada birincil ve atık olarak bulunan maddelerin karışımından elde edilen Silikopolimer malzemeler, bir çok sanayi ve şehircilik ürünlerinin alışılagelmiş kullanımını değiştirmek ve geliştirmek üzere üretilmiştir.
Silikopolimer ile, ağır sanayi kuruluşlarına yardımcı ürün, kamu kurum ve kuruluşlarına alternatif ve daha güçlü ürünler üretilebilmektedir. Rögar kapakları, Izgaralı bordür sistemleri, Ekodecking ürünlerin yanı sıra sanayi için yük taşıma ve sevk paletleri şu anda imalatını gerçekleştirdiğimiz ürünlerdir. Uzun dönemli planlamalarımız ara-sında yine sanayi kuruluşlarına yönelik ürünler ile savunma sanayine yönelik çözümler sunulacaktır.
Silikopolimer saydığımız faydalarının yanında ekolojik yönü ile dikkat çeken bir üründür. Kullanımda olan ürünler için sarf edilen doğal kaynakların korunmasını sağlayan ürünlerimiz, ayrıca doğadan eksilttiği ve kullanıma sunduğu atık malzemelerle de ekolojik dengeye katkı sağla-maktadır. Ürünümüz, CO² salınımını engellemekte, emanet aldığımız doğamızı gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde bırakmamızı sağlamaktadır.

Sonuç olarak; Ekopolimer olarak geliştirdiğimiz Silikopolimer teknolojisi, uzun ömürlü, dayanıklı, kurumunuz vizyon ve misyonuna uygun silikopolimer ürünler ile, sizlerin mali kayıplarınızı ortadan kaldırabilir, kurum imajına değer katabilir, gittikçe bozulan ekolojik dengeye fayda sağlayabiliriz.

Ekopalet ahşap ve plastik paletlerin kullanım avantajlarını birleştiren, çevreye duyarlı; ekolojik, avantajlı ve ekonomik yeni bir palet türüdür.
Çağımızın en önemli problemlerinden olan küresel ısınma, ormanların yok edilmesi ve çevre kirliliği gibi sorunların çözümüne katkı sağlar.
Ekolojik
Plastik doğada ancak 800 yılda yok olabilen bir malzemedir. Ekopaletin hammaddesi geri dönüşüm firmalarının dahi itibar etmediği, imha edilmesi gereken plastik atıklardan elde edilir. Bu hammadde yapısında pek çok değişiklik yapılarak geliştirilmiş plastik olarak tanımlanabilir.
Taşıma paletleri genel olarak çam ağacından üretilir ve orta büyüklükteki bir ağaçtan 4-5 adet palet yapılır. Tesisimiz her ay yaklaşık 10.000 ağacın kurtarılmasını sağlayarak bir senede 480 dönümlük bir orman arazisinin yok olmasını engellemektedir.
Dolayısıyla Ekopaletin günümüzdeki paletlerin yerini almasıyla hem çevre temizliği sağlanırken hem de ağaçlarımızın kesilmesi önlenmektedir.
•Ekopalet ahşap ve plastik paletlerin kullanım avantajlarını birleştiren, çevreye duyarlı; ekolojik, avantajlı ve ekonomik yeni bir palet türüdür.
•5 Ekopalet 1 ağacı korur.
•Siliko-polimer teknoloji çağımızın en önemli sorunlarından olan küresel ısınma, ormanların yok edilmesi ve çevre kirliliği gibi sorunların çözümüne katkı sağlar.
•Üretilen 1000 kg silikopolimer ürünlerin 1500 kg karbon salınımına eşdeğerdir.
Avantajlı
– Ahşap paletlere göre darbelere dayanıklı, mukavemet değeri yüksek ve uzun ömürlüdür, taşıma kapasitesi çok daha yüksektir.
– Su, deterjan ve diğer kimyasal sıvılara karşı dayanıklıdır. Rutubetten etkilenmez ve sıcaklık değişikliklerine duyarlı değildir.
– Dış etkenlerden dolayı fiziksel özellikleri değişmez. Boyası malzemenin kimyasal yapısında olduğu için renk solması olmaz.
– Bakım, onarım, temizlik gibi ek maliyet gerekmez.
– İhracat için zorunlu olan kimyasal ve ısıl işlemler (ISPM 15) Ekopalet için gerekli değildir.
– Artık dünyada çevreci düşünceler somut müşteri tercihleri olarak ticari hayata yansımaktadır.(Bu anlamda sektörümüzde bazı ülkeler ve şirketler ahşap palet kabul etmememektedir)
Ekopalet kullanımı, ihracat yapan firmalar için tercih edilme sebebi olacaktır.

0216 482 94 34
0543 911 49 20

Sipariş bilgileri
  • Fiyat: 1 TL
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Atık geri dönüşümü
Oluşturma tarihi: 03.06.2012 21:23
Düzenleme tarihi: 11.03.2013 00:30